Хочешь найти работу?

Здесь ответы на все вопросы!

Колективний договір повинен укладатися на всіх підприємствах, які використовують найману працю

ЛИСТ, ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ
від 20.01.2003 р. N 2-222/331

Відповідно до частини 1 статті 17 Закону України від 27.03.91 р. N 887-XII "Про підприємства в Україні", колективний договір повинен укладатися на всіх підприємствах, які використовують найману працю, між власником або його уповноваженим органом і трудовим колективом або його уповноваженим органом і не може суперечити чинному законодавству України.

У статті 2 Закону України від 01.07.93 р. N 3356-XII "Про колективні договори і угоди" зазначено, що колективний договір укладається на підприємствах, в установах, організаціях (далі - підприємства) незалежно від форм власності й господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи. Отже укладення колективного договору є обов'язковим у випадку використання найманої праці, незалежно від кількості працюючих на підприємстві, в установі, організації.

Водночас варто зазначити, що законодавство не передбачає відповідальності підприємства або його посадових осіб за неукладання колективного договору. Разом з тим зауважимо, що статтею 17 Закону України "Про колективні договори і угоди" встановлено: на осіб, які представляють власників або уповноважені ними органи, профспілки або інші уповноважені трудовим колективом органи, і ухиляються від участі в переговорах щодо укладення, зміни чи доповнень до колективного договору, угоди чи навмисно порушили термін, визначений частиною 3 статті 10 цього Закону, або не забезпечили роботу відповідної комісії у визначені сторонами терміни, накладається штраф до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Вони несуть також дисциплінарну відповідальність аж до звільнення з посади.

Таким чином, зазначимо, що в укладенні колективного договору зацікавлене саме підприємство, зокрема на випадок, якщо необхідно буде довести правомірність включення у валові видатки сум матеріальної допомоги, оформити відпустку робітника за свій рахунок, надати додаткову відпустку за ненормований робочий день тощо.

Перший
заступник Голови Комітету

В. Загородній

Правила сайта

Мы рады приветствовать Вас на сайте JobForYou - информационном ресурсе, посвященном вопросам трудоустройства. Воспользовавшись услугами сайта, вы подтверждаете согласие с Правилами Сайта.

Интернет сайт JobForYou предназначен для использования частными лицами с целью поиска работы, и/или информации, связанной с рынком труда, развитием карьеры и т.п., а также для общения с работодателями через интернет. Организации используют Сайт для подбора персонала, размещения информации о компаниях и вакансиях, а также общения с соискателями.

Внимательно прочтите Правила сайта перед его использованием!

You are here Документы по трудовому законодательству Колективний договір повинен укладатися на всіх підприємствах, які використовують найману працю